Życie to czas, Twój czas...

 

Jak napisałem w Pryncypiach, życie smakuje tylko wtedy, jeżeli udaje nam się zapamiętać to, co robiliśmy danego dnia, czyli jeżeli chwila staje się 'niezapomniana'. Jak trudno spełnić ten postulat na co dzień, wiem równie dobrze, jak każdy z Was. Bywa i tak, że chcemy nadać sens naszemu istnieniu dzieląc się z innymi naszymi przeżyciami. Ja będę to robił, pisząc nieregularnie Bloga. A jeżeli zainteresuje Cię, jakie myśli smyrają mi pod czachą na tematy bardziej ogólne i 'letko' ponadczasowe, przynajmniej w zamierzeniu, zajrzyj do Filozofii.

Motywacja
Nie potrafię ukryć, że motywacja stanowi dla mnie jedną z największych, podstawowych zagadek ludzkiej psychiki. Próbuję przybliżyć sobie pojęcie motywacji już od lat. Od pewnego czasu wydaje mi się, że jestem już blisko złapania sensu tego pojęcia. Być może moje przemyślenia pomogą innym lub natchną ich do własnych przemyśleń.


Zapraszam do lektury!

newsletterjug5

Pozwolę sobie przypomnieć, że jedną z najważniejszych wartości, jakie możemy sobie nawzajem podarować, jest czas, nasz czas, wspólny czas. Proponuję ponownie wymienić się myślami, doświadczeniami, dobrym słowem, a przy okazji spotkać się i nawzajem posłuchać podczas spotkania poświęconego jednemu z najważniejszych narzędzi CMS, jakim jest Joomla!

V Spotkanie

W imieniu organizatorów zapraszam na już V spotkanie lokalnej, Trójmiejskiej grupy użytkowników Joomla! (JUG Trójmiasto), które odbędzie się już 11 czerwca (w sobotę), między godz. 10.00 a 13:00, w gościnnych murach GPNT.

Program spotkania dostępny jest tutaj. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nim dla siebie coś wartościowego.

Dołącz do nas

Prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestnictwa. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Organizatorzy

Przyszło nam żyć w dosyć nieprzyjaznym dla nas świecie, w szczególności w naszych szerokościach geograficznych. By przetrwać, a nawet uczynić nasze życie przyjemniejszym, posługujemy się tzw. techniką: tworzymy narzędzia, ubrania itp. itd. Obecnie żyjemy w czasach, gdy zmiany technologiczne dają się zauważyć na naszych oczach. Oczywiście o ile mamy to szczęście, że potrafimy czytać i pisać, mamy dostęp do Internetu itd. Nadal jakieś 3 mld ludzi (2015) nie ma tego szczęścia.

Zapraszam do lektury!

750 20160322 17 53 23 Koscioly 

Tym razem zapraszam na fotosprawozdanie z wyprawy służbowej do Brunszwiku oraz Hanoweru.

students group work 300px

Jednym z elementów pracy w dużej korporacji jest próba wprowadzenia kultury zarządzania i zasad pracy. A jest z czego wybierać. We współczesnym świecie nie wystarczy bowiem być zwyczajnie pracowitym, uporządkowanym i pokornym, czy chociaż średnio rozgarniętym. Każdy nasz krok powinien dotyczyć, postępować i nadążać za zasadami wprowadzonymi przez jaśnie panujące nam kierownictwo. By było się lepiej. Organizacji, społeczeństwu, nam.

Za moich czasów istniał na Politechnice Gdańskiej kierunek Organizacja i Zarządzanie przekornie nazywany przez studentów 'normalnych' kierunków Odpoczynkiem i Zabawą. Czym bowiem jest to całe zarządzanie, jeżeli nie zasadami dotyczącymi sposobu życia, które powinniśmy wszyscy... wyssać z mlekiem matki. Nikt nie zna się lepiej na zarządzaniu czasem, budżetem i zasobami, niż matka wychowująca kilkoro dzieci. Musi przygotować je do życia, a przy okazji nakarmić, odziać, umyć, pomóc zasnąć. A w przerwach: posprzątać dom (higiena pracy), kupić produkty na posiłek (zarządzanie zapasami), uprać brudne ubrania (higiena pracy). Dobrze, jakby jeszcze utrzymywała więzi społeczne, spełniała się jako partnerka, a nawet kochanka (satysfakcja zespołu). I to wszystko dzień po dniu, bez żadnych przerw, w tym chorobowych, czy urlopów. Przynajmniej przez jakieś 15-16 lat. I co wy na to, specjaliści od zarządzania cudzym czasem i zasobami?

Zapraszam do lektury!