Add a comment

750 IMG 1141

Ten artykuł powstał, ponieważ potrzebowałem nieco zrzutów ekranu pokazujących, jak wygląda BIOS mojego komputera. Tak się składa, że wsparcie ze strony firmy Asus w zakresie modelu UX410U jest po prostu żadne. Wobec tego postanowiłem nadrobić ten brak i samodzielnie przygotowałem coś à la "Podręcznik Użytkownika" (ang. User Manual).

Artykuł przygotowałem z myślą o swoich osobistych potrzebach. Może jeszcze komuś się przyda?

Mam plan, by w przyszłości przygotować jeszcze co najmniej jeden artykuł, który pokaże, jak na takim komputerze można zainstalować Kubuntu 18.04.

Zapraszam do lektury!

Add a comment

WordJoomla

Bohaterem tego artykułu pozornie jest Microsoft Word (2010), ale tak na prawdę to Joomla! gra tu pierwsze skrzypce. Pytanie brzmi: w jaki sposób najszybciej i najwygodniej przenieść treść z Microsoft Word do Joomla!? Dlaczego ktoś chciałby to zrobić? Jakie są zalety a jakie wady takiego podejścia?

Ja w swojej codziennej praktyce podczas przygotowywania treści przeznaczonych na swoją stronę rzadko korzystam z dużych procesorów tekstu, jak Microsoft Word czy też LibreOffice. Zdaję sobie jednak sprawę, że dla wielu osób może być to naturalny sposób pracy. To właśnie dla was jest ten artykuł.

Zapraszam do lektury!

Add a comment

work learn fight 800px

Są już karty multisport, są karty multikultura, są karty przeznaczone do finansowania potrzeb żywieniowych, to może już czas na karty multinauka?

Zapraszam do lektury!

Add a comment

Tytułem wstępu, z Microsoft PowerPoint (2010) korzystam, bo muszę, a nie, bo lubię. Skoro już jednak muszę, postanowiłem wzbogacić prezentację własnego autorstwa o kawałek filmu nie własnego autorstwa. Posłużyłem się w tym celu z powodzeniem, acz nie bez przeszkód, aplikacją VLC.

Zapraszam do lektury!

Add a comment