W sekcji 'Moja Joomla' gromadzę materiał poświęcony środowisku, dzięki któremu powstała ta strona, czyli Joomli. Ponieważ Joomla! to wolne i otwarte oprogramowanie, które pobrałem i użytkuję od lat całkowicie za darmo, postanowiłem spłacić w jakiś sposób dług wdzięczności zaciągnięty w chwili pobrania i instalacji tego środowiska. Obecnie nie jestem zawodowym programistą, więc początkowo postanowiłem pomóc w inny sposób. Były to tłumaczenia graficznych interfejsów użytkownika różnych rozszerzeń napisanych dla Joomla! Z czasem zacząłem tłumaczyć całe artykuły i strony pomocy. Wreszcie postanowiłem zaopiekować się niektórymi rozszerzeniami, które z różnych przyczyn zostały czy to porzucone przez swoich twórców, czy też takich, które postanowiłem przerobić, zwiększając ich potencjał. Z pomocą przyjaciół udało mi się zbudować zespół programistów, który zajął się dodatkiem slimbox. Z czasem dodatek rozrósł i zmienił się na tyle, że zyskał nową nazwę, YASIG. Z czasem powstały kolejne rozszerzenia...

Satysfakcji z pracy w zespole nad czymś, co jest użyteczne i ułatwia codzienną pracę, nie da się z niczym porównać. Cieszę się, że tu zajrzałeś. Zachęcam Cię do przejrzenia poniższych kategorii grupujących osiągnięcia zespołu i moje z ostatnich lat.

IVJUG3m

Dnia 19 marca 2016 r. odbyło się IV spotkanie JUG Trójmiasto. Zapraszam na relację z tego wydarzenia.

Add a comment

750 wlasny szablon w joomla ef4 mockup 32

Dawno, dawno już nie tłumaczyłem rozszerzeń do Joomla! Zachęcony przez Sławka Pieszczka faktem przygotowania przez niego darmowego podręcznika, z którego można dowiedzieć się w jaki sposób bez pisania kodu można przygotować atrakcyjny, skalowalny szablon Joomla!, postanowiłem niejako w uzupełnieniu przetłumaczyć samo rozszerzenie na język polski. Odpowiednie pliki zostały przeze mnie dołączone do paczki instalacyjnej.

Zapraszam do lektury!

Add a comment

Udział w Joomla! Day Polska 2014 (Warszawa), a zwłaszcza w drugim dniu, tzw. "dniu społeczności" spowodował, że zadałem sobie dosyć fundamentalne, tytułowe pytanie. Odpowiedź na nie starałem się sformułować przyjmując perspektywę studenta, osoby, która jest ciekawa świata, chętnie się uczy i jest skłonna do zadawania pytań.

750 20141229 PoCoJoomla 01

Zapraszam do lektury!

Add a comment

Zapraszam do obejrzenia prezentacji pt. "Joomla! User Group, jak to zrobić?". Postanowiłem sam zadać sobie pytanie i spróbować na nie odpowiedzieć, jak chciałbym, by wyglądały spotkania lokalnych społeczności Joomla!

800 20141229 JUG JakToZrobic 01

Zapraszam do lektury!

Add a comment

Konferencja Joomla! Day 2014 odbyła się w Warszawie w dniach 20-21 września 2014. Artykuł przygotowałem z myślą przede wszystkim o użytkownikach Joomla!, ale chciałem kilka spraw wyjaśnić także komuś, kto do tej pory nie zaangażował się jeszcze w społeczność Joomla!, ale taka myśl już mu przeszła przez głowę. Zapraszam na moją relację z tego wydarzenia.

Add a comment