zimowy przejazd rowerowy logo

W imieniu Organizatorów, czyli Gdańskiej Kampanii Rowerowej, serdecznie zapraszam :-) Dajcie znać wszystkim znajomym, tym bliskim i tym dalszym, by także dołączyli!

A po co? A dlaczego? Czytaj dalej :-)

Szanowni Państwo,

Przesyłamy szczegółowe informacje o Zimowym Przejeździe Rowerowym, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Gdańsku. Ta nowa inicjatywa Gdańskiej Kampanii Rowerowej ma promować całoroczną jazdę rowerem w mieście oraz doprowadzić do poprawy standardów zimowego utrzymania tras mobilności aktywnej w Gdańsku (dróg rowerowych, chodników, przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych)

Liczymy na Państwa pomoc w poinformowaniu widzów, słuchaczy, czytelników o naszym wydarzeniu oraz na Państwa obecność podczas rozmowy o odśnieżaniu miasta z przedstawicielami władz (Referat Mobilności Aktywnej oraz Dział Oczyszczania Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku)

pozdrawiamy serdecznie,
Gdańska Kampania Rowerowa


***********************************************************


Podsumowanie:

Gdańska Kampania Rowerowa zaprasza na Zimowy Przejazd Rowerowy ulicami Gdańska. Przejazd odbędzie się 9 lutego (niedziela).

Zbiórka o godz. 12:15 na placu przy "Cristalu" we Wrzeszczu (ul. Klonowa 1). Przejazd na trasie - al. Grunwaldzka, ul. Trakt Konny - ul. Błędnik - ul. Podwale Grodzkie - Targ Drzewny - Targ Węglowy - ul. Długa - Długi Targ.

Na Długim Targu na uczestników przejazdu czekać będzie gorąca zupa. Po przejeździe rozmowa o odśnieżaniu miasta z przedstawicielami władz (Referat Mobilności Aktywnej oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku).


O co nam chodzi?

Tym razem organizujemy wydarzenie dla wszystkich, którzy kochają zimową jazdę rowerem i dla tych, którzy chcieliby, ale się boją ;)

Ponieważ czerwcowy Wielki Przejazd Rowerowy odbywa się - według wielu - w "najlepszych warunkach do jazdy rowerem" - postanowiliśmy zapoczątkować nową tradycję - zimowego przejazdu, który będzie się odbywał w warunkach "najgorszych".

Celowo bierzemy to w cudzysłów, ponieważ uważamy, że nie ma złych warunków do jazdy rowerem po mieście. I o tym chcemy przekonywać naszą imprezą. Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie nas coraz więcej - na Zimowym Przejeździe Rowerowym, jak i na co dzień zimą - na ulicach Gdańska.


Debata o odśnieżaniu miasta

Podczas tegorocznego przejazdu chcemy także porozmawiać z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz ZDiZ o zasadach "odśnieżania" dróg rowerowych jak i chodników w głównych punktach miasta. Chcemy poznać opinię gdańszczan o jakości odśnieżania i skonfrontować ją z zapewnieniami władz miasta.

A oto zaproszenie, jakie wystosowaliśmy do Panów: Remigiusza Kitlińskiego (Referat Mobilności Aktywnej UM) oraz Bogdana Matuszaka (p.o. Kierownika Działu Oczyszczania ZDiZ Gdańsk):

"Szanowni Panowie, w imieniu organizatorów Zimowego Przejazdu Rowerowego, chcielibyśmy zaprosić Panów do wzięcia udziału w naszym zgromadzeniu oraz do rozmowy z gdańskimi rowerzystami i nie tylko rowerzystami, na temat zimowego utrzymania dróg rowerowych i ciągów pieszych w Gdańsku. Chcielibyśmy w ten sposób nawiązać do dyskusji, która pojawiła się wokół artykułu na portalu trojmiasto.pl:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Piesi-tez-ludzie-Jak-to-jest-z-odsniezaniem-chodnikow-n76536.html

Zapraszamy do wzięcia udziału zarówno w samym przejeździe, jak i w dyskusji plenerowej z mieszkańcami oraz przedstawicielami mediów."


Uzupełnienie

A zatem - do zobaczenia na rowerze w najbliższą niedzielę! Spieszmy się, bo zdaje się, że zima - ledwo się zaczęła - a już ma zamiar się skończyć ;)

Zbiórka jak za dawnych lat - pod Cristalem we Wrzeszczu (ul. Klonowa 1) 9 lutego godz. 12:15 - później jedziemy ulicami na Długi Targ pod Neptuna. A tam gorąca zupa i rowerowe i nie tylko rowerowe pogaduchy.

zimowy przejazd rowerowy plakat

Komentowanie za pomocą rozszerzenia JComments zostało wyłączone. Zapraszam do dodawania komentarzy za pomocą aplikacji Disqus.