Życie to czas, Twój czas...

 

Jak napisałem w Pryncypiach, życie smakuje tylko wtedy, jeżeli udaje nam się zapamiętać to, co robiliśmy danego dnia, czyli jeżeli chwila staje się 'niezapomniana'. Jak trudno spełnić ten postulat na co dzień, wiem równie dobrze, jak każdy z Was. Bywa i tak, że chcemy nadać sens naszemu istnieniu dzieląc się z innymi naszymi przeżyciami. Ja będę to robił, pisząc nieregularnie Bloga. A jeżeli zainteresuje Cię, jakie myśli smyrają mi pod czachą na tematy bardziej ogólne i 'letko' ponadczasowe, przynajmniej w zamierzeniu, zajrzyj do Filozofii.

750 2019 03 07 KlawiaturaMakro v1 

Jeszcze od lat szkolnych chodził mi po drodze pomysł, by przygotować klawiaturę w taki sposób, by pozwoliła na natychmiastowe uruchamianie sekwencji funkcji dostępnych w jakiejś aplikacji, czyli tzw. makr. Zrealizowałem ten pomysł i serdecznie polecam go każdemu.

Zapraszam do lektury!

Add a comment

Tego dnia mocno wiało. Wg prognozy wiatr z kierunku północnego dochodził do 100 km/h. Wg mnie na samej plaży osiągał w porywach 120 km/h/ - 140 km/h. To była środa, czyli dzień biegania.  Ubrałem na szyję dodatkową osłonę i... w drogę, zwykłą trasą. Tym razem kilkakrotnie się zatrzymałem, by sfilmować spotkanie lądu, morza i wiatru.

Zapraszam do lektury!

Add a comment

Początek roku, to czas podsumowań. Przez cały rok 2018 starałem się rejestrować swoje aktywności za pomocą Endomondo. W wersji darmowej (z której korzystam) portal udostępnia tylko podstawowe statystyki. Mimo to można nawet na ich podstawie wysnuć kilka wniosków.

20181231 Endomondo PodsumowanieRoku2  20181231 Endomondo PodsumowanieRoku Bieganie  20181231 Endomondo PodsumowanieRoku Rower 

Zapraszam do lektury!

Add a comment

1280px Char T 34

By Antonov14 - Own work, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2108482

Niedawno kolega z Niemiec żalił mi się podczas wspólnego obiadu:

Wiesz, ja dużo pracuję z informatykami. Różnie jest… jakby to powiedzieć. Mam czasami duży kłopot w przekonaniu ich, że pracujemy po coś, dla kogoś, w określonym celu. Dla nich najważniejszy jest „kod”. Cokolwiek to znaczy. Pogoń za jakąś niezrozumiałą doskonałością, ale to nie jest perfekcjonizm. To coś, co trudno uchwycić i wytłumaczyć. Dla tej pogoni zdarza się im nie dotrzymywać terminów. Dyskusje na temat uzasadnienia poszukiwania tego idealnego „kodu” przeradzają się w kłótnie. Mnóstwo tak zwanej energii życiowej zabiera mi udowadnianie, że ten niby lepszy kod wcale nie robi tego, co powinien. Muszę wchodzić do tego ich świata, próbować zrozumieć, jak ten cały „kod” działa. Nie to chciałem robić w życiu.

Nie wiedział, że ludzie po politechnice są jak czołgi. Przyznał mi się, że nigdy w życiu nie siedział w czołgu. Jest mało filmów o tematyce pancernej, muzeów jest jeszcze mniej. Zresztą, co tu ciekawego, prawda?

Zapraszam do lektury!

Add a comment

750 IMG 1105 MojNrStartowy

Ukończyłem Maraton Solidarności 2018. Postanowiłem zapisać kilka myśli, wspomnień.

Zapraszam do lektury!

Add a comment